Free cookie consent management tool by TermsFeed

Rizikové kácení stromů a likvidaci dřevin

Suchý, prohnilý nebo napadený strom může ohrozit vaše bydlení. Využijte služeb profesionálů a odstraňte ho, dokud je čas.

Kácení stromů patří mezi nejrizikovější práce na světě, proto je potřeba přenechat tuto činnost profesionálům. Pokud máte problémy se stromy a dalšími dřevinami v blízkosti vašeho domu, naše firma vám pomůže. Zaměřujeme se na riziková kácení stromů a likvidaci dřevin

S čím vám pomůžeme?

  • Rizikové kácení stromů v blízkosti objektů či elektrického vedení. 
  • Vyčištění pozemků od stromů a dalších dřevin.
  • Likvidace přebujelé vegetace na veřejných prostranstvích a zahradách.
  • Kácení ovocných stromů.

Kácení stromů provádíme za použití stromolezeckých a lanových technik.

Poptat služby


Rizikové kácení stromů

Za rizikové kácení považujeme kácení atypicky rostlých stromů nebo stromů rostoucích v těsné blízkosti budov či elektrického vedení. Tedy takových stromů, jejichž okolí neumožňuje jeho celého položení najednou. Obtížnost a riziko kácení se odvíjejí od druhu a typu stromu, jeho okolí a stavu, ve kterém se strom nachází.

Faktory rizikového kácení - poloha okolních stromů, terén, tvar, růst a rozložením koruny stromu, stav stromu (dutý, vyhnilý, napadený škůdci), objekty v blízkosti stromu (budovy, silnice, cesty, elektrické napětí, apod.).

Kácení ovocných stromů

Kácení ovocných stromů na zahradách i dalších pozemcích kolem domu, chaty nebo veřejných prostranstvích, je možné i bez povolní úřadů. Obecně, ale platí stejné zásady jako u běžného kácení stromů. Důležitá je především bezpečnost a správné naplánování. Mezi ovocné stromy, které se mohou pokácet bez povolení, patří hrušeň, jabloň, meruňka, ořešák, třešeň nebo třeba mandlovník.


CENÍK Kácení stromů

Kácení do 120 cm obvodu kmene

měřeno ve výšce 130 cm nad zemí

150 Kč/m výšky stromu

Kácení nad 130 cm obvodu kmene

měřeno ve výšce 130 cm nad zemí

220 Kč/m výšky stromu

Rizikové kácení

bez pozvolného spouštění materiálu

od 300 do 400 Kč/m výšky

Rizikové kácení

se zachytáváním dřevní hmoty

individuální cena

Prořez koruny

900 Kč/hodina

Práce s motorovou pilou na zemi

od 400 Kč


Cesta po Plzni 500 Kč.

Hodinová sazba je účtována od výjezdu z provozovny.

Cesta mimo Plzeň 20 Kč/km.

POTŘEBUJETE POMOCI S KÁCENÍM STROMŮ?

Napište nám nebo zavolejte na číslo +420 601 123 888.

REFERENCE Z TÉTO OBLASTI

Často kladené dotazy

 

Rizikové kácení stromů zahrnuje situace, kdy je strom umístěn na těžko dostupném místě, například v blízkosti budov, elektrického vedení nebo jiných překážek, které vyžadují speciální techniky a vybavení k bezpečnému odstranění.

Při rizikovém kácení zohledňujeme polohu stromu, stav stromu (zdravotní stav, zda je dutý nebo napadený škůdci), terén a přítomnost okolních objektů jako jsou budovy, silnice nebo elektrické vedení.

Naše profesionální týmy používají pokročilé stromolezecké a lanové techniky, které nám umožňují bezpečně kontrolovat směr a způsob pádu stromu, minimalizovat rizika a zajistit bezpečnost pro okolní prostředí i naše pracovníky.

Nejprve provedeme důkladné posouzení stromu a jeho okolí. Na základě toho vytvoříme plán kácení, který zahrnuje použití vhodných technik a vybavení. Následně strom postupně odstraníme, přičemž dbáme na bezpečnost a minimalizaci dopadu na okolí.

Kácení stromů je velmi náročná a nebezpečná činnost, která vyžaduje zkušenosti, správné vybavení a techniky. Profesionální služby zajistí, že strom bude odstraněn bezpečně a efektivně, čímž se minimalizují rizika poškození majetku a zranění osob.

NAŠI KLIENTI