Kácení stromů

Ať už se jedná o strom nebo jinou dřevinu na zahradě nebo někde mimo les, která je prohnilá, vyschlá, napadená škůdci nebo ohrožuje stavby ve svém okolí, je potřeba zasáhnout, a to pokácením. Kácení stromů patří mezi nejrizikovější práce na světě a je potřeba využívat služeb profesionálů, kteří jsou školení a zkušení.

Pokud máte problémy se stromem, který je v blízkosti vašeho domu nebo přímo nad ním, naše firma vás stromu zbaví.

Provádíme kácení stromů:

  • v blízkosti objektů
  • na zahradách
  • na veřejných prostranstvích

A poradíme si i s obtížně rostlými stromy, které vyžadují rizikové kácení.

Poptat služby


Rizikové kácení stromů

Za rizikové kácení stromů považujeme kácení všude tam, kde strom nebo jeho okolí neumožňují jeho celého položení najednou. Obtížnost a riziko se odvíjejí od druhu a typu stromu, jeho okolí a stavu, ve kterém se strom nachází.

Faktory rizikového kácení - poloha okolních stromů, terén, tvar, růst a rozložením koruny stromu, stav stromu (dutý, vyhnilý, napadený škůdci), objekty v blízkosti stromu (budovy, silnice, cesty, elektrické napětí).

Takové stromy kácíme po jednotlivých částech, které jsou se buď samovolně hází na zem nebo jsou navazovány na lano a následně pomocí soustavy kotvících prostředků jsou kontrolovaně spouštěny na místo určení.

Kácení ovocných stromů

Kácení ovocných stromů na zahradách i jiných pozemcích kolem domu, chaty nebo veřejných prostranstvích, je možné i bez povolní úřadů. Obecně, ale platí stejné zásady jako u běžného kácení stromů. Důležitá je bezpečnost a správné naplánování. Ovocné stromy, které se mohou pokácet bez povolení je například hrušeň, jabloň, meruňka, ořešák, třešeň nebo třeba mandlovník.


CENÍK Kácení stromů

Kácení do 130 cm nad zemí

od 600 Kč

Prořez koruny

od 450 Kč/hodina

Prořez větví

od 400 Kč/hodina


Cesta po Plzni 150 Kč.

Cesta mimo Plzeň 10 Kč/km.

REFERENCE Z TÉTO OBLASTI

Kácení stromu

Kácení bylo provedeno s pomocí zachytávání do lana z důvodu blízkosti stavby...

NAŠI KLIENTI